Skip to main content

SAVJETI ZA GLUMCE: Kako najlakše zaplakati

AUTOR: Leon, 12 godina

Svi se pitaju kako to da glumci mogu tako lako zaplakati?

Neki kažu da se glumci moraju sjetiti nečega žalosnoga ili ružnoga u svom životu da bi proplakali. Drugi pak kažu da se može zaplakati ako se ne trepće očima, što je istina. Dok sam bio na snimanju jednoga filma, puhali su glumcima mentol u oči.
Gluma ne dolazi iz pokreta, gluma dolazi iz tebe samoga. Znači, sve što trebate je misao, trebate zamisliti da plačete i doći će iz vas samih, nećete ni primijetiti da plačete. Znam to iz vlastitog iskustva. Druga je opcija ta da ne smijete trepnuti. To je istina, ne smijete niti jednom trepnuti okom. Jako će vas zapeći, ali suze će krenuti. Ili pak, kao treća opcija, jednostavno morate imati smrvljeni mentol i nešto u što ga možete staviti i puhati si u oči. Toliko o meni za danas.